czwartek, 29 października 2015

Capítulo 5


"Życie byłoby nędzne i zawstydzające, gdybyśmy skupiali się tylko na przygotowaniach do zadań jutra, a nie brali udziału w walce dziś"
 
*Violetta*
Staliśmy w ciszy.  Federico urwał woskowany liść ze sztucznej rośliny przy drzwiach.
- Sądziłem, że w Buenos Aires będzie miastem imprez, ale chyba się myliłem - Feder rozpoczął rozmowę.
- Wiesz na pewno znajdziesz tu jakieś kluby i podobnych miejsc. 
Federico robi poważną minę. Trochę się przeraziłam, więc cofam się o jeden krok do tyłu.
- Więc, wiesz gdzie są? - zapytał z zaciekawieniem.
- Tylko o nich słyszałam - zerknęłam kątem oka na Leona. Słucha mnie. Oparł się o drzwi i założył ręce na piersi, no i się patrzy. Ale czemu? Na pewno dziwnie wyglądam, gdy mówię. - Ale niewiele z nich znam.
- Tak, nigdy nie należałaś do imprezowiczek? Prawda? - upuścił liścia na podłogę. 
- Kiedyś lubiła imprezy - wtrącił się Leon z dumą wymalowaną na twarzy. - Teraz sobie przypominam. Zaczynała się szósta klasa i moja mama miała przynieść ciasto, ale zapomniała, czy coś w tym rodzaju ... To chyba były twoje urodziny.
- Kończyłam dwanaście lat. - Tracę oddech, bo przypominają mi się baloniki, konfetti i różowy lukier, ohyda. - Ale to wydarzenie nie czyni mnie imprezowiczką, tylko zwykłą dziewczynką, która chciała mieć przyjęcie urodzinowe ... Tylko tyle chciałam.
Spojrzeli na mnie, jak na jakąś idiotkę. Zresztą chyba każdy tak samo uważa. 

- Dostałem stolik, ale nie przy barze. - Diego objął mnie ramieniem. - Co się stało? Wyglądasz kiepsko.
Mrugnęłam kilka razy i spróbowałam się uśmiechnąć.
- Po prostu jestem trochę zmęczona.
On i tak wie, że kłamię, ale nie powie tego przy Leonie i Federico.

Kelnerka zaprowadziła nas do naszego stolika i zostawiła karty dań, byśmy mogli je przejrzeć. Stawia cztery szklanki wody z lodem i cytryną i ładnie uśmiecha się do Diega. Chłopak to odwzajemnił, a dziewczyna wróciła za ladę. Co jakiś czas Diego zerkał na nią. 
Cały czas patrzę w menu i nic nie rozumiem z tego, co tam pisze. Mrugam przyglądam się każdej literze z osoba, ale one nie układają się w nic, co mogłabym rozumieć.
- Ymm, powinienem się do czegoś przyznać - ogłasza Leon. Kiedy zerkam na niego, na jego ustach pojawia się szeroki uśmiech, który próbuję odwzajemnić. - Nie lubię sushi. Tak naprawdę to przyprawia mnie ono o dreszcze.
- Mnie też - zgadzam się z nieśmiałym uśmiechem.- Jest dziwne, bo niegotowane.
- Ona nigdy nie próbowała sushi - wyjawia Diego, przewracając strony karty dań. - Zatem Violka nie powinna wyrażać opinii na ten temat.
- A ja sądzę, że może wypowiedzieć swoje zdanie. - Pod stołem kolano Leona ociera się o moje. Nie jestem pewna, czy to jet przypadek. Ten gest napełnia moje ciało gorącem. - Myślę, że to cenna opinia.  
Nie wiem, jak zareagować na ten komplement, więc nic nie mówię.
- Ja nie twierdzę, że zdanie Violetty się nie liczy - tłumaczy Diego. - Tyle, że być może jakby spróbowała sushi , to posmakowałby jej. Ja żyję z taką zasadą, że trzeba wszystkiego próbować.
- Kurwa, zostawiłem telefon w samochodzie - Feder uderzył ręką w stół. - Zaraz wracam - po chwili znikł za drzwiami restauracji.
We troję znów spoglądamy w karty dań.
- Zapomniałem, że zamknąłem samochód. - Przypomniał sobie Diego. - Pójdę za nim.
W mgnieniu oka zostałam sam na sam z Leonem. Lustrował mnie bacznie.
- Federico, tak naprawdę wyszedł na papierosa- wyjaśnia Leon ściskając solniczkę. - O nie lubi się przyznawać do tego, przy ludziach których praktycznie nie zna.
Kiwnęłam głową, uciekając od jego spojrzenia.
- Diego też na pewno wyszedł na papierosa - lekko się uśmiechnęłam. - On zawsze palił w samochodzie, ale tym razem był uprzejmy.
- To miłe. - Leon się uśmiecha, a jego oczy wydają się takie piękne.- Federico, pali w moim samochodzie odkąd skończył szesnaście lat.
Zaczynam się śmiać.
- Co w tym śmiesznego? - pyta Leon zakładając ręce na stole. Rękawy jego bluzy podjeżdżają do góry. Na spodzie nadgarstków znajduję się białe szramy. Szybkim ruchem poprawił rękawy, by je ukryć. - No dalej, mów co Cię tak rozśmieszyło? 
- Nic takiego. - Spoglądam na niego. - Zastanawiałam się, co powiedziałby mój ojciec, gdy dowiedziałby się, że jego biegacz pali.
- Sądzę, że o tym wiedział. - Brunet pochylił się nad stołem i przysunął się do mnie. - Raczej znał nasze wszystkie grzeszki, ale nigdy nic na ten temat nie mówił. 
- Może i wiedział. Pamiętam, że jak przyłapał mojego brata na paleniu, to dał mu szlaban na długi czas. -Czemu ja z nim o tym rozmawiam? To do mnie nie podobne. Opuściłam wzrok i przyglądałam się liście przystawek. 
- Violu, przepraszam - mówi znienacka, kładzie płasko dłoń na stole i przysuwa ją w kierunku mojej. Jego palce muskają wierzch mojej dłoni, zaczynam się krztusić.
- Za co? - mówię ze ściśniętym gardłem.
- Że nie podziękowałem ... za tamtą noc. - Jego duża dłoń przykryła moją rękę.
Przez krótką chwilę czuję ciepło, ale potem znów czuję się bezsilna.
- Nic nie szkodzi. - Wyrywam rękę i chowam ją pod stołem. Serce bije mi jak oszalałe, a ja wpatruję się w menu. - To była ciężka noc.

Nic nie powiedział, cofnął rękę. Nie patrzyłam na niego, bo nie chciałam widzieć wyrazu jego twarzy.
- Jak myślisz dostałbym tu hamburgera? - Szybko zmienił temat.
- A jest tu napisane, że  podają hamburgery?
- Nie, tak tylko żartowałem. - Obserwuje mnie bacznie. - Czy mogę o coś zapytać? 
Kiwnęłam twierdząco głową.
- Dlaczego tak wcześnie wyjechałaś do colleg'u? Większość ludzi woli zostać w domu i trochę się zabawić.
Wzruszyłam ramionami. 
- Wiesz, w domu to praktycznie nic mnie nie trzymało, nie licząc rodziców.
- Nie miałaś wielu przyjaciół, prawda? - Wspomnienia zmieniają wyraz ego twarzy, gdy zaczyna łączyć cząstki mojego smutnego życia.
Na szczęście Federico i Diego wracają. Czuć ich papierosami.
Szatyn siada obok mnie i całuje mój policzek. Leon, gdy to zauważył zrobił poważniejszą minę. 
Leon uderza stopą w moją nogę. Chcę go poprosić, żeby przestał, ale nie chcę na niego spojrzeć. Czuję, że jakaś część mnie go lubi.
Kelnerka wróciła, a każdy z nas złożył zamówienie. Moim celem było zjedzenia całego posiłku, co do okruszka. Gdy jednak, tylko zobaczyłam ten posiłek, mój żołądek się zacisnął i wiem, że zrobię to co zwykle.Tydzień później ...
*Leon*


Od rozpoczęcia szkoły minął już tydzień.. Zajęcia są na prawdę męczące. Wszyscy mieli racje, ostrzegali mnie, że tu będzie trudniej. Niestety nie przygotowałem się na ogrom pracy, której tu ode mnie wymagają. Między nauką, a treningami nie mam nawet czasu na skupienie się na czymś innym.

Od obiadu z Violettą. Nasze drogi zaczęły się krzyżować. Za każdym razem mnie unikała. Chodzimy razem na zajęcia z biologi, ale ona siedzi w ostatnim rzędzie, najdalej od wszystkich, skupiona na notatniku i długopisie. Próbuję się na nią nie patrzeć, ale to mi się nie udaje.

Szykuję się do wyjścia na zajęcia. Myślę sobie o jak zapomnieć o Violettcie, ale przerywa mi to telefon od ojca.
- Zostawiłeś swoje gówniane rzeczy w garażu. - To są jego słowa na przywitanie.
- Przepraszam. - Łapię głęboki oddech i biorę książki. - Sądziłem, że mama mi pozwoliła.
- Twoja matka nie ma nic do gadania. - Krzyknął ostro. - Powinieneś mieć moją zgodę. - Mówi jeszcze głośniej. - Dlaczego ty zawsze musisz wszystko spierdolić?! 
Nie mam ochoty na taką rozmowę, szybko się rozłączyłem. 
Po chwili patrzę w lustro. Analizuję każdą bliznę. Po chwili kopię komodę, wyładowując całą złość. Wszystkie rzeczy Federa wypadają.  Będzie zły, bo nie lubi bałaganu.
Pośpiesznie wrzucam wszystko do środka. Próbuję ułożyć je w porządku i nawet mi się to udaje. 
Z podłogi podnoszę porcelanowego słonika, a wraz z nim pojawiają się wspomnienia. Razem z moim starszym bratem kręciliśmy się w garażu. On miał siedemnaście lat, a ja dopiero osiem. Pracował przy motocyklu, kupionym za pieniądze z wakacyjnej pracy. 
- To kupa złomu. - Wyciągnął srebrny kluczyk z skrzynki. - Ale zabierze mnie w różne miejsca, z dala od tego tutaj. A ja tylko tego pragnę.
Cały dzień walczył  z ojcem. Miał dużo siniaków. Słyszałem jak się kłócą, a później okładają wzajemnie. To było normalne. takie życie. 
- Dlaczego chcesz wyjechać? - Patrzyłem, jak dokręcał śrubę. - Z powodu taty?
- Wrzucił klucz do skrzynki. Przeczesał dłonią brązowe włosy. 
- Pewnego dnia, kiedy dorośniesz, zdasz sobie sprawę, że wszytko w tym domu to jedno wielkie kłamstwo. Będziesz marzył o ucieczce z tego domu, nie licząc tego ile by cię to kosztowało.
- Zabierzesz mnie z sobą? Ja też chcę wyjechać.
- Tak, zabiorę - uśmiechnął się.
- Obiecujesz? 
- Tak, obiecuję.
Mój brat okazał się kłamcą, jak wszyscy w domu. Wyprowadził się i zapomniał o mnie, bo wolał się upić, niż stawić czoła życiu. Kilka lat mój drugi brat, skończył szkołę średnią i także opuścił dom. Zmienił numer telefonu i nikt do tej chwili nie wie, co się z nim dzieje. 
Miałem wtedy dwanaście lat i byłem jedynym dzieckiem w domu, a to oznaczało, że gniew ojca skupi się tylko na mnie. Przedtem byłem policzkowany, dostawałem pasem, a czasem zdarzały się uderzenia pięścią. Umiał się powstrzymać, żeby bardzo bolało, ale dało ukryć się ślady. 
Ojciec był bardzo silny. Znałem zasady. Wstań schowaj się, inaczej nie dasz mu czasu, by ochłonął. Z kolejnymi latami byłem katowany bardziej. Czasem chciałam mu się sprzeciwić, ale po kilku uderzeniach traciłem wiarę. Zawsze był silniejszy i nikt jeszcze z nim nie wygrał. Najlepszym wyjściem jest wyprowadzenie się domu. Teraz przynajmniej czuję się wolny. Nadal mam blizny i one przypominają wszystkie uderzenia.
Jakby ktoś poznał tą historię to na pewno dziwiłby się, co robi moja matka. Nie przejmowała się mną, upijała się do nieprzytomności i chodziła na różne przyjęcia. Nawet nigdy się nie zapytała o to skąd pochodzą rany i dlaczego.
Siedzę na podłodze i mrugam. Odganiam od siebie te nieszczęsne wspomnienia. Unoszę koszulę. Kiedy przyjechałem od collegu'e obiecałem sobie, że przestanę - rzucę ten chory nawyk. To na pewno będzie mnie więcej kosztować, niż myślałem. 
***

Witajcie.! <3
Długo nie było rozdziału xd ale to normalka, że jestem taka niesystematyczna :D
Wybaczycie? ;3
Rozdział jest taki średni :/
Zresztą sami oceńcie.
Ja jutro nie idę do szkoły ;p a wy? ;3

6 komentarzy =  Capítulo 6

10 komentarzy:

 1. Ładnuśki rozdział <3
  czekam na więcej i zapraszam do mnie kochana ;)
  Kocham
  Całuję
  Pozdrawiam
  Violetta Vilu
  <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny rozdział.
  Z niecierpliwością czekam na next!
  Zapraszam do mnie♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny rozdział :*** ♡
  Czekam z nie cierpliwością na następny ♡♡♡♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny rozdział czekam na next ^^
  Bay ;*
  Ally ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Boski
  Czekam na next
  Niestety nie umiem pisać komentarzy
  Więc kończe
  Szalona :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudny rozdział ♥ Zapraszam też do mnie: http://siempreleonetta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudny rozdział ♥ Zapraszam też do mnie: http://siempreleonetta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudny
  Dopiero dzisiaj znalazłam tego bloga :)
  Mam nadzieję, że będzie next :*

  OdpowiedzUsuń